News

Copyright (c)2010 www.mojegolebie.pl & otoStrona
Design by Dieter Schneider

Strona Główna


                                                                                                       
                                                                               


                                                                
Moje gołębie pochodzą z takich wybitnych hodowli jak :
                                 
                                                                           


    

                                            
                                                                       

                                                                                                                                                                
                                       
 Cierpliwośc - jedyna droga do sukcesu  !!!! 

 

Witam na mojej stronie !!!!!

Mam na imię Łukasz, jestem hodowcą gołębi pocztowych.Od dzieciństwa jest to moja pasja, którą zaraziłem sie od mojego taty.

Na początku przyglądałem się jak tata lotuje gołebiami i przy okazji poznawałem nowych ludzi, którzy osiągali bardzo dobre wyniki w lotach.W roku 2002 nastąpił dla mnie przełom ponieważ zacząłem samodzielnie lotowac gołebiami młodymi. Pierwsza radośc była podczas 4 lotu z Brandeburg -240 km - mój młody gołąb PL-0401-02-9803 zdobył 2 miejsce w sekcji .Była to dla mnie ogromna radośc ponieważ zawsze moim marzeniem było zdobycie nagrody z lotu samodzielnie bez pomocy taty.

Sezony 2003,2004,2005 były sezonami wielkiej pracy, sukcesy zaczęły się pokazywac coraz częsciej ale jeszcze czegos brakowało. Głównie chodziło o bardzo intensywne lotowanie gdzie podczas metody "profesor kosz" wyhodowałem kilka bardzo dobrych lotników. Sezon 2006 był owocem 3 letniej pracy ponieważ miejsca w pierwszej  trójce z lotów sypały sie jak na życzenie oraz sukcesy w punktacji głównej. Między innymi gołębie z linii Raymund Hermes oraz Schon Voske - Roomain Rood pokazały że można wygrywac z wielką przewagą nad resztą gołębi. Z czasem zacząłem nabywac nowe gołębie do hodowli między innymi Koopman, G&S Verkerk, Janssen, Grondelars, Schellens itd....

Sezon 2007 okazał się sezonem bardzo złym dla mnie oraz całego naszego oddziału , ponieważ 7 lot z miejscowości Hesel II odległośc 570 km był lotem tragicznym. Konkurs trwał maximum i z ledwością wróciło 20 % gołębi. Po tym locie sezon został zakończony.Wiele wybitnych gołębi nie powróciło, między innymi moje gołębie też  znalazły się w tej grupie. Przedstawię kilka moich gołębi rozpłodowych które mają duże znaczenie dla mojej hodowli w dziale samice-samce rozpłodowe. 

Mam okazję podziękowac kol.hodowcom za podpowiedzi w prowadzeniu hodowli, między innymi Jankowi Paw, Tadeuszowi Kowalczyk, którzy pokazali a zarazem podpowiadali jak gołębie przygotowac do lotu i co robic po powrocie. Również kol. Henryk Buda jest wyróżniony ponieważ to on mnie namówił do metody lotowania totalnym wdowieństwem, podpowiedział mi kilka receptur z ziół które, są u mnie stosowane podczas sezonu lotowego i sprawdzają się.

Kilka moich sukcesów:2002-2011                                                                                      

18 x 1 konkurs oddział oraz sekcja

13 x 2 konkurs oddział plus sekcja                                                                         

9 x 3 konkurs oddział plus sekcja

0d 4 miejsca do 10 miejsca ponad 100 razy plasowały się moje gołębie na szczeblu oddziału.

Moje wyniki z lat 2006 -2009

 

W każdym sezonie plasuję się na czołowych lokatach między innymi w sezonie 2009 byłem XX- przodownikiem Okręgu Poznań w lotach gołębi młodych.Pozdrawiam wszystkich odwiedzających i zapraszam,

                      Łukasz. 

                                                                             

 
Liczba odwiedzin na stronie:

Liczniki internetowe


Oddziały PZHGP